Loading...

برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی- اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری

برگزاری نمایشگاه مد و لباس ایرانی- اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برپایی نمایشگاه مد و لباس با سبک ایرانی - اسلامی با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد.

جواد کارگران حجاب و عفاف را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و گفت: به‌ منظور پیاده‌ سازی فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه در ابتدا باید پایه‌های اعتمادی و بینش افراد را نسبت به این موضوع محکم کنیم.

وی حضرت زهرا (س) را الگویی کامل برای تمامی زنان مسلمان به‌ ویژه زنان ایرانی دانست و افزود: بینش افراد جامعه به حجاب و عفاف سطحی است در حالی که به ‌منظور نهادینه کردن این ارزش باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: وزارت ارشاد با پیاده‌سازی برنامه‌های متعدد در جامعه می‌تواند در فرهنگ‌سازی این موضوع موثر واقع شود.

کارگران با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس با سبک ایرانی - اسلامی در سال گذشته برای نخستین بار در استان چهارمحال و بختیاری گفت: در این نمایشگاه‌ ها الگوهای پوششی ایرانی – اسلامی عرضه می‌شوند و این نوع پوشش‌ها می‌توانند در نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بسیار موثر واقع شود و تلاش می‌شود امسال نیز این نمایشگاه‌ در استان برپا شود.

وی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی – هنری با موضوعات نقاشی و عکس، جشنواره‌های شعر با موضوع عفاف و حجاب، تولید فیلم در زمینه عفاف و حجاب و نیز مباحث مطالعاتی در این زمینه از اقدامات موثری است که وزارت فرهنگ و ارشاد در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه انجام می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد نیز می‌توانند با ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان، گرایش آن‌ها را به ارزش‌های اسلامی افزایش داده و زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را در بین این قشر از جامعه فراهم سازد.

کارگران از فعالیت 364 کانون فرهنگی – هنری مساجد در استان چهار محال و بختیاری خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد در حال حاضر، 160 کانون با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی در زمینه اوقات فراغت جوانان فعالیت می‌کنند.

وی از صدا و سیما به ‌عنوان فراگیرترین سازمان فرهنگی در کشور یاد کرد و گفت: نقش این سازمان در نهادینه کردن و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین مردم بسیار برجسته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری افزود: آموزش و پرورش نیز در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بین دانش‌آموزان بسیار تأثیر گذار است چرا که بعد از خانه، مدرسه به‌ عنوان جایگاه دوم نوجوانان و جوانان شناخته شده است و در بحث تربیت دینی دانش‌آموزان نقش مهمی دارد.

کارگران دانشگاه را نیز در فرهنگسازی در زمینه عفاف و حجاب در بین قشر جوان دارای نقش ویژه دانست و گفت: با توجه به اختلاط دختران و پسران در دانشگاه‌ها، رعایت مسائل شرعی به‌ویژه عفاف و پوشش مناسب در جلوگیری از انحراف نسل جوان نقش به‌سزایی دارد.

وی از تشکیل کمیته عفاف و حجاب در ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و تصریح کرد: این کمیته با توجه به اهمیت رعایت عفاف و حجاب تشکیل شده است و جلسات آن هر یک ماه یکبار برگزار می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این اداره کل نسبت به ترویج عفاف و حجاب در بین کارمندان این اداره، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان و ارباب رجوع مسئول و موظف است تا از طریق فعالیت‌های فرهنگی – هنری نسبت به ترویج عفاف و حجاب در بین این اقشار اقدام نماید.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی