Loading...

برپایی نمایشگاه لباس‌های بومی و محلی در چالوس

برپایی نمایشگاه لباس‌های بومی و محلی در چالوس

با حمایت مجمع امور صنفی شهرستان چالوس در نظر داریم تا برای تشویق و حمایت از کارآفرینان و خیاطان نمایشگاه ارائه لباس‌های بومی و محلی را نیز راه‌اندازی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، علی رئیسی صبح امروز در جلسه ستاد پشتیبانی از جشنواره فرهنگی ورزشی ساحل سالم شهرستان چالوس اظهار داشت: غنی‌سازی اوقات فراغت مسافران و ایجاد فضای مفرح و شاد و سالم برای خانواده‌ها از اهداف اجرای طرح ساحل سالم است.

وی حضور امام جمعه شهرستان چالوس را برای سخنرانی و حضور در جمعه حلقه‌های بسیج خواستار شد و افزود: ستاد پشتیبانی طرح ساحل سالم به 15 پرتابل شهری و پنج استند برای هدایت و راهنمایی مسافران به سمت سواحل نیاز دارد.

فرمانده سپاه ناحیه چالوس از نشست خبری وِیژه برنامه‌های فرهنگی ورزشی ساحل سالم خبر داد و گفت: برگزاری شب شعر، موسیقی محلی و دعوت از برجستگان شهرستان چالوس جهت ایراد سخنرانی از دیگر برنامه‌هایی است که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس اجرا می‌شود.

وی گفت: برپایی ایستگاه‌های صلواتی و پذیرایی از مسافران، مخابره پیام‌های صوتی و پیامک به شهروندان، برگزاری مراسم انس با قرآن اقامه نماز جماعت از دیگر برنامه‌هایی است که در صورت همکاری ادارات ذی‌ربط در ساحل سالم اجرا خواهیم کرد.

رییسی افزود: باید برای اسکان بازرسان کشوری و استانی، اسکان گروه‌های هنری که از شهرهای دیگر به چالوس می‌آیند و نیز برای تأمین مربیان مهدهای کوک در برنامه مهد ساحلی نیز تدابیری اتخاذ شود که خواستار همکاری نهادهای مربوطه در این زمینه‌ها شد.

وی خاطر‌نشان کرد: با حمایت مجمع امور صنفی شهرستان چالوس در نظر داریم تا برای تشویق و حمایت از کارآفرینان و خیاطان نمایشگاه ارائه لباس‌های بومی و محلی را نیز راه‌اندازی کنیم.

این مسئول با تاکید بر تشکیل کمیته‌ای شامل نهادهای متولی و دست‌اندرکار به مسئولیت فرمانداری چالوس بیان داشت: در صورت همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان چالوس اجرای ورزش‌های بومی محلی را در دستور کار خود داریم و در صورت اختصاص لوازم و امکانات مورد نیاز قرار است همایش پیاده‌روی خانوادگی را نیز در طرح ساحل سالم به اجرا درآوریم.

وی یادآور شد: برگزاری غرفه و جشنواره توسط قسمت فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه چالوس و معرفی برترین‌های کنکور، فرهیختگان علمی و الگوهای موفق دانشگاه‌ها نیز در صورت همکاری اداره آموزش و پرورش از برنامه‌های ما در این طرح‌ها است.

فرمانده سپاه ناحیه چالوس حضور شخصی مسئولان شهرستانی و روسای ادارات به همراه پرسنل را در طرح ساحل سالم موثر و زمینه ایجاد انگیزه بیشتر خواند و افزود: برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و معرفی هنرمندان منطقه و نیز مشاوره اجتماعی پیشگیری از اعتیاد توسط نیروی انتظامی هم در طرح ساحل سالم برگزار می‌شود.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی