Loading...

هیچگونه نظارتی بر عرضه پوشاک و البسه وجود ندارد

هیچگونه نظارتی بر عرضه پوشاک و البسه وجود ندارد

سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری تهران گفت: هیچگونه نظارتی از سوی استانداری نسبت به عرضه پوشاک و البسه وجود ندارد.

زهرا ساعی در نخستین نشست هم‌اندیشی حجاب و عفاف استان تهران به نظارت بر مراکز عرضه پوشاک و البسه اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیچگونه نظارتی نسبت به عرضه پوشاک و البسه از سوی استانداری تهران نداریم و آنچه که در سطح بازار مشاهده می‌شود آشفتگی مدهایی است که خیلی راحت تولید و عرضه می‌شود.

ساعی بیان داشت: ما می‌توانیم یک سری از طراحانی که در بخش طراحی مد و لباس برای بانوان فعالیت می‌کنند و در صورتی که طرح‌های آنها مبتنی بر الگوی ایرانی و اسلامی باشد ساماندهی کنیم و از آنها با ارائه تسهیلات لازم و برگزاری جشنواره‌های دائمی و فصلی حمایت کنیم تا محصولات آنها به مخاطبان ارائه شود.

به گفته وی در ده سال اخیر مصوبات مهمی را در خصوص ساماندهی پوشاک و البسه داشته‌ایم.

ساعی بیان داشت: شورای عالی فرهنگی باید هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی را ایجاد کند و کمیته‌ای را ملزم کرده تا هر شش ماه یکبار گزارش در خصوص وضعیت حجاب داشته باشد.

وی افزود: قانون مد و لباس در قالب یک آئین‌نامه اجرایی باز تعریف شده است و باید این قانون آسیب‌شناسی شود تا نقاط مثبت آن تقویت شود.

سرپرست اداره کل امور بانوان استانداری تهران خاطر نشان کرد: نباید از نهاد خانواده غفلت کنیم اگر درست و آگاهانه در بخش عفاف و حجاب اقدام کنیم شاهد پیشرفت‌های چشمگیری خواهیم بود.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی