Loading...

زن افغان برقع پوش دیروز، حالا چهره‌پرداز ستاره های اروپا

زن افغان برقع پوش دیروز، حالا چهره‌پرداز ستاره های اروپا

کلا رقابت در این رشته زیاد است اما مشکل من زبان آلمانی بود. چون من بیشتر با افغان ها سر و کار داشتم و در خانه هم فارسی حرف می‌زدیم.

دنیای ستاره‌های فیلم و مد، دنیایی رویایی است که خیلی‌ها آرزوی ورود به آن را دارند؛ حالا چه جلوی پرده و چه پشت پرده. یک زن افغان در آلمان موفق شده خود را به مقام معروف‌ترین و محبوب‌ترین چهره‌پرداز چهره‌های مشهور برساند. لیلا حمیدی نه تنها با چهره‌های سینما، بلکه حتی با تیم ملی فوتبال آلمان هم کار می‌کند.
چه هفته مد برلین باشد، چه نمایش مانکن‌ها در میلان, پاریس یا نیویورک، و چه جشنواره فیلم کن، هرجا که ستاره‌ها و چهره‌های سرشناس حضور دارند، لیلا حمیدی هم آنجاست. او ١٥ ساله بود که به خاطر ناامنی کابل را ترک کرد و می‌گوید با آنکه در دنیای پر زرق و برقی زندگی می‌کند، فراموش نمی‌کند که از کجا آمده است.
خانم حمیدی می‌گوید: "از افغانستان که خارج شدم در آن وقت طالبان بودند. همه ما باید چادر (برقع) می‌پوشیدیم. خانه‌ها بسیار خراب بود. هیچ کدام نمی‌توانستیم بریم بیرون. بسیار مشکل بود. من با پدرم آمدم پاکستان و بعد هلند".
در حالی که با او در هتل لوکسی در دوسلدورف گپ می‌زدم، برای رسیدگی به مشتریانش در سویتی که کرایه کرده، آماده می‌شد. آن شب، در شب مد مجله "این‌تاچ" ستاره‌های بسیاری راهی دوسلدورف شده بودند. چند نفر از آنها با لیلا حمیدی قرار ملاقات داشتند.
خانم حمیدی، ٣٣ ساله است و می‌گوید ابتدا در هلند آغاز به تحصیل کرد، اما بعد از ازدواجش راهی آلمان شد؛ در یک عطر فروشی مشغول به کار شد و آنجا بود که متوجه شد به رشته مد علاقه زیادی دارد.


مسابقه دیور
چهار سال پیش لیلا حمیدی در یک مسابقه آرایش از سوی شرکت کریستین دیور شرکت کرد و برنده منطقه خود شد و به فینال این مسابقه دعوت شد. در فینال هم توانست توجه داوران را جلب کند و برنده این مسابقه و بهترین چهره پرداز سال شود.
از آن پس لیلا حمیدی موفق شد پله های پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کند و از مشهورترین و محبوبترین استایلیست‌های آلمان شود. با آنکه با مشکلات زیادی مواجه بود. او می گوید: "کلا رقابت در این رشته زیاد است اما مشکل من زبان آلمانی بود. چون من بیشتر با افغان ها سر و کار داشتم و در خانه هم فارسی حرف می‌زدیم."
اما خانم حمیدی با پشت کار و تلاش سعی می‌کند به هدفش برسد. امروز او افتخار می‌کند به عنوان اولین و معروف‌ترین استایلیست افغان در آلمان، چهره‌های سرشناس و معروف را آرایش می‌کند.
خانم حمیدی می‌گوید:"به آنها (مشتریان) که می‌گویم افغان هستم، باور نمی‌کنند. می‌گویند ما تا به حال همچین زنی از افغانستان ندیده‌ایم. همه چادری (برقع) برسر می کنند. و من می گویم من هم زمانی چادری برسر می‌کردم؛ و جالب اینجاست که کسی که چادری برسر می کرد، حالا معروف‌ترین مدل های دنیا را آرایش می‌کند".

مدل‌های معروف

 

در روزی که قرار بود من با خانم حمیدی دیدار کنم، او چند مدل معروف، مانند بار رافائلی یا الک وک را باید برای نمایش آماده می کرد. هم باید آرایش‌شان می کرد و هم باید لباس به آنها ترتیب می‌داد.
خانم حمیدی گفت: "آنها (مدل‌ها) برای من نوشتند که امشب چه می‌‌خواهند بپوشند. بعد من با طراحان صحبت کردم، آنها یک کتاب "لوک بوک" دارند؛ از روی آن من انتخاب که چه کسی چه لباسی بپوشید."
لیلا حمیدی، لباس‌ها و کفش‌ها را به طور رایگان دریافت می‌کند تا مشتریان سرشناسش بپوشند. عکس‌هایی که از آنها گرفته می‌شود بهترین تبلیغ برای طراحان است.
این شرکت‌ها هم دستمزد لیلا حمیدی را پرداخت می‌کنند. البته ستاره‌ها فقط کیف و کفش و لباس مجانی دریافت نمی‌کنند بلکه طلا و جواهرات مجانی هم می‌گیرند.
در جلوی گاوصندقی در اتاق خانم حمیدی، مقداری از این طلا و جواهرات است که او بیرون می‌آورد و به من نشان می‌دهد. می‌گوید: "بهترین جواهرات قیمتی را برای آنها تهیه می‌کنم." بعد گوشواره ای را بر می‌دارد و نشان می‌دهد. "مثلا همین این ١٣٠ هزار یورو قیمتش است. و این یکی ٧٢ هزار یورو. البته من یک فرم دارم که آنها باید امضا کنند و بعد از برنامه باید به من برگردانند".
ویژگی کار لیلا حمیدی، به گفته چهره های سرشناس، آرامشی است که او به آنها می‌دهد؛ و البته حرفه‌ای بودنش، خوش سلیقگی او، مهارت در آرایش کردن و اجناس خوبی که تهیه می کند.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی