Loading...

مد و زندگی روزمره شهری

مد و زندگی روزمره شهری

از سلسله نشست های هنر و زندگی روزمره شهری، سخنرانان:سعید ذکایی، سیامک میلانی و ساقی مظاهری، چهارشنبه 17 دیماه- ساعت 17، خانه هنرمندان ایران- سالن استاد شهناز

پنجمین نشست هنر و زندگی روزمره شهری با موضوع «مد» در خانه هنرمندان ایران برگزار می­شود.
نشست مد و زندگی روزمره شهری روز 17 دیماه در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران، ساعت 17 برگزار می­شود.
این نشست نیز مطابق دیگر برنامه­های هنر و زندگی روزمره شهری، در سه بخش، سه سخنرانی ارائه خواهد شد؛ در بخش نظریه، دکتر سعید ذکایی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، به طرح مباحث نظری مطرح در حوزه مد و فرهنگ زندگی روزمره می­پردازد. در بخش مطالعه موردی، سیامک میلانی، دانش­آموخته مطالعات مد نیز به طرح پژوهش خود در حیطه مصرف فرهنگی جوانان ایرانی و فرآیندهای انتشار الگوهای پوشش در جامعه معاصر ایران خواهد پرداخت. در بخش سوم نیز ساقی مظاهری، طراح مد و لباس، ضمن معرفی برخی پروژه­های عمده طراحی مد خویش، فرآیند طراحی و ملاحظات حرفه­ای ناظر بر آن را به مخاطبین برنامه ارائه خواهد کرد.
این مجموعه نشست­ها با هدف طرح بخش­ها مغفول مانده از هنر میان­مایه و عمومی انسان شهرنشین امروز ایران طراحی شده و با طرح مسائل ناظر بر حوزه­های مختلف هنر و زندگی روزمره در سطوح مختلف از نظریه تا کاربرد، کوشش دارد توجه نظری پژوهشگران حوزه فرهنگ و هنر را به چالش­های مطرح شده جلب کند.

پیشتر نشست­هایی با موضوع عکس، تبلیغات، هنرهای دم دستی و نوستالژی از این محموعه برگزار شده است. دکتر افسانه کامران، دبیر علمی این مجموعه نشست و فواد نجم الدین دبیر مهمان نشست مد و زندگی روزمره شهری است که با مشارکت خانه هنرمندان ایران با سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می­شود.


ارسال نظر

(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)

مشاوره، آموزش و ساخت فروشگاه اینترنتی